Cвіт

Береза: По-перше це красиво. По-друге це смішно. І мені тепер буде дуже цікаво, як в Кремлі будуть пояснювати те, що …

“По-перше це красиво.
По-друге це смішно.
І мені тепер буде дуже цікаво, як в Кремлі будуть пояснювати те, що Трамп не знайшов у своєму графіку часу для зустрічі з Путіним. Але ж, як росіяни піарили це, як піарили і знову обгадились”, – прокоментував довгоочікувану зустріч нардеп Борислав Береза.

Зустріч Володимира Путіна та Дональда Трампа на саміті АТЕС у в’єтнамському місті Дананг не відбудеться. Чергова ілюзія Кремля щодо можливості встановлення «особливого партнерства» з 45-м президентом США не знайшла реального підтвердження.

Звісно, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що президенти Росії та США матимуть можливості поспілкуватися на полях саміту, проте у цьому формат має значення, адже Трамп здійснює масштабне тихоокеанське турне. Він, зокрема, провів зустрічі з прем’єром Японії Сіндзо Абе та лідером КНР Сі Цзіньпінем, під час переговорів з яким було проголошено про укладання контрактів на суму 250 мільярдів доларів. При цьому лідери Китаю та США утрималися від озвучування обопільних претензій, які, безумовно, існують.

Цікаво, що Трамп напередодні сам висловився за проведення зустрічі з Путіним, щоб обговорити важливі проблеми міжнародних відносин. У Москві на це відреагували схвально, почали зондування грунту та публічне озвучення пропозицій щодо порядку денного, на чому зосередилися Сергій Лавров та помічник Путіна Юрій Ушаков. Проте замість того, щоб отримати шанс для діалогу, Москва піймала облизня.

Правило «Короля грає почет» на цей раз зіграло: оточення Трампа зуміло переконати його відмовитися від зустрічі з Путіним, яка навряд чи завершилася б big deal, проте могла б створити чергову порцію іміджевих проблем для американського президента. Розслідування втручання Росії у президентські вибори триває, як і підготовка нового санкційного списку, і США, до речі, можуть собі дозволити витримувати паузу у відносинах з Кремлем.

Євген Магда

Дивиться також “Экс министр Литвы, в логове ваты”:

Загрузка...

Post Comment