Політика Україна

Експерт Центру протидії корупції Красносільська розповіла, що відбувається зі справами НАБУ переданими в суди

Майже по 40% справ, які НАБУ вже передало до суду, не призначається навіть перше судове засідання. І це засідання може не призначатися 5-10 місяців. За цей час суспільству намагаються нав’язати думку, що справи НАБУ настільки слабкі, що розвалюються в судах.

Про це розповіла експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська у прямому ефірі програми “Перші про головне” на телеканалі ZIK.

«Мені зараз складно згадати одіозну справу НАБУ, в якій би фігуранти провадження не заявили, що це політичне замовлення. Це справи Мартиненка, Полякова, Розенблата, Насірова, Охендовського, Дейдея і так далі», – зауважила Красносільська.

Натомість, додає експерт, більш політичний характер має заява Міністерства внутрішніх справ, яке офіційно зазначило, що «діяльність НАБУ потребує корегування».

«Юридично, в межах повноваження МВС, воно не може робити жодного корегування діяльності НАБУ. Саме тому я сприймаю цей меседж як політичний і очікую на наступному сесійному тижні у парламенті спроб обмежити повноваження НАБУ та забрати у Бюро підслідність щодо справ топ-корупціонерів», – припустила Красносільська.

Також антикорупціонер прокоментувала закиди до НАБУ щодо відсутності результатів їхньої роботи та реальних покарань.

«Хочу нагадати, що саджає в тюрму і конфісковує майно саме суд. Але коли НАБУ передає свої справи до суду, то що ж відбувається в судах? Так, майже по 40% справ, які НАБУ вже передало до суду, не призначається навіть перше судове засідання. І це засідання може не призначатися 5-10 місяців, незважаючи на те, що за Кримінально-процесуальним кодексом це має відбутися протягом 5-ти днів», – зауважила експерт Центру протидії корупції.

За цей час, додає Анастасія Красносільська, суспільству намагаються нав’язати думку, що справи НАБУ настільки слабкі, що розвалюються в судах. Однак це абсолютно неправда, адже суди навіть не починають розгляд справ.

Загрузка...

Post Comment