Вчинки Україна

Гриценко: Справедливість “по-новому”? 13 років тюрми прикордоннику за виконання бойового наказу.

“Справедливість “по-новому”?

13 років тюрми прикордоннику за виконання бойового наказу. Через невиконання Турчиновим і потім Порошенком Конституції і Закону про оборону України, через не введення режиму воєнного стану, через видуману понад трирічну АТО… А поряд з такими жорстоко-ганебними вироками Порошенко підписує Мінські домовленості, за якими для тих, хто наших бійців і цивільних убивав, катував – ПОВНА і БЕЗУМОВНА амністія… І при цьому хтось мені ще докоряє, мовляв, навіщо я вимагаю суду і тюрми для Турчинова з Порошенком, навіщо дав проти них покази в прокуратурі?” – прокоментував Гриценко про випадок з прикордонником в Маріуполі.

У Маріуполі суд засудив українського прикордонника на 13 років в’язниці за виконання наказу зупинити машину з порушниками на блокпосту, у результаті чого загинула жінка. Державна прикордонна служба сподівається на перегляд вироку.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

Зазначається, що інцидент стався 9 вересня 2014 року на блокпосту в районі Маріуполя. Військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у сторону блокпоста.

На вимогу зупинитися для перевірки документів водій натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Не дивлячись на попереджувальні постріли, швидкість машини лише збільшилася, після чого прикордонники відкрили вогонь на поразку.

“На жаль, пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії”, – пояснили прикордонники.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ятеро осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив тільки старшого солдата Бердянського прикордонного загону Сергія Колмогорова, який неодноразово виконував бойові завдання в зоні проведення АТО, до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок чинним.

2 листопада ця справа має розглянути Вищий спеціалізований суд України.

“Співробітники Держприкордонслужби, ветерани-прикордонники й учасники АТО висловлюють надію на неупередженість, чесність та об’єктивність Вищого спеціалізованого суду України”, – сказано в повідомленні.

Прикордонники наголосили, що Колмогоров захищав суверенітет і територіальну цілісність України і повністю дотримувався всіх вимог наказів та інструкцій щодо застосування зброї.

“Подив, обурення, біль – ось ті почуття, що охопили ветеранів-прикордонників, коли ми отримали інформацію про засудження героя АТО старшого солдата Колмогорова Сергія Валерійовича за те, що він чесно і самовіддано виконував свій священний обов’язок із захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави” , – заявили представники Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

“Не вкладається в голові, як могло статися, що військовослужбовець під час неоголошеної війни українським судом визнаний винним в умисному вбивстві. Прикордонник засуджений на 13 років ув’язнення за те, що виконав наказ зупинити машину з соратником терористів, який діяв в інтересах сепаратистам”, – сказано в повідомленні.

Анатолій Гриценко

Дивиться також “Я втомився від “зради”. Але, може, ви підкажете, як ще пояснити цю історію?”:

Загрузка...

Post Comment