Cвіт Україна

Не держдумі РФ влаштовувати шаманські танці щодо нашого Закону ” Про освіту”- Геращенко відповіла всім “незадоволеним”

Не держдумі РФ влаштовувати шаманські танці щодо нашого Закону ” Про освіту”.

В краіні, де проживає близько 10 мільйонів украінськоі діаспори, немає жодного украінського класу чи школи, жодного ТБ-каналу чи радіо, жодноі украінськоі газети, з украінськоі мови відверто знущаються на федеральних каналах, а украінці і Украіна оголошені вселенським злом.

Я мовчу вже про 10 тисяч вбитих ” русской весной” украінців на Донбасі.

Щодо мови, то це не просто право, а обов’язок держави захищати і розвивати державну украінську. В жодній іншій краіні світу, окрім Украіни, украінська не є державною, тож маємо зробити все, аби мова розвивалася, а не зникла, як про то мріє Мордор.

Щодо угорців і румун, то на сесіі ПАРЄ у Страсбурзі , думаю, нашій делегаціі варто запросити відвідати румунські і угорські школи і класи, які функціонують на Західній Украіні, там є десятки шкіл з мовами нацменшин. Натомість, ми також хочемо побачити на власні очі і відвідати бодай одну украінську школу чи клас в сусідніх Угорщині і Румуніі, де проживає велика украінська діаспора. Але там таких шкіл і садочків немає( задля об’єктивності- в Румуніі є 5 шкіл з украінськими класами і частковим вивченням і один ліцей на 200 учнів, але жодноі повноцінноі школи і жодного садочка. В РФ , в Угорщині- немає жодного закладу, де б украінська діаспора могла задовольняти своє право на вивчення і розвиток украінськоі мови).

Наш закон ” Про освіту” в мовному питанні – ліберальний і прогресивний. І ми на цьому стоімо. Більше того, окрім мовноі статті, яка найбільше обговорюється , закон містить ряд інших важливих прогресивних норм, які чекали освітяни. Украінська освіта потребує реформування, аби бути конкурентною. Тому все правильно ми зробили- проголосували, прийняли , президент підписав. Державну мають знати всі з дитинства. Крапка .

Ірина Геращенко

Смотрите также: работа ДРГ Вейшнории в первый день “Запад-2017”.

Загрузка...

Post Comment