Україна

Махніцький заявив, що коли він очолював ГПУ, Аваков протидіяв затриманню “беркутівців”

МВС мало доставити правоохоронців, яких визначила ГПУ, але Аваков попросив їх не викликати, а пізніше “беркутівців” разом зі зброєю з Майдана відправили у зону АТО.

Екс-в.о. генпрокурор після Євромайдану (2014) Олег Махніцький розповів, що свого часу затриманню працівників “Беркуту”, підозрюваних у побитті та розстрілі активістів, протидіяло Міністерство внутрішніх справ і його очільник Арсен Аваков особисто. Про це він сказав в коментарі “112 Україна“.

“МВС протидіяло затриманню тих працівників “Беркуту”, це не тільки мої слова, це може підтвердити поширена стаття від екс-заступника генпрокурора Баганця, це висновки міжнародної дорадчої групи при Раді Європи, були розписані ці події і встановлено, що тоді відбувалося”, – заявив Махніцький.

Він розповідає, що ГПУ спланувала спецоперацію по затриманню працівників “Беркуту”, які були встановлені слідчим шляхом. На нараду були запрошені голови МВС Арсен Аваков і СБУ – ймовірно, Валентин Наливайченко.

“Спецоперація була погоджена, МВС мало забезпечити явку цих “беркутівців” до приміщення, де мали відбутися слідчі дії. Пізніше був лист голови МВС Авакова про те, щоб прокуратура не викликала працівників “Беркуту”. Аваков просив не викликати працівників “Беркуту”, бо їх будуть нібито відправляти в зону АТО і це погано впливає на їх психологічний стан. Пізніше стало відомо, що їх таки відправили, разом зі зброєю, яку вони використовували під час Майдану”, – каже екс-в.о. генпрокурора.

Нагадаємо, що у лютому 2014 році Аваков розформував спецпідрозділ “Беркут“. Частина правоохоронців були направлені у зону АТО. Як повідомив тоді міністр, близько 15% співробітників колишнього “Беркута” відмовилися їхати в АТО і були звільнені.

Загрузка...

Post Comment